Dokážem to sám

.

„Dokážem to sám“

V školskom roku 2015/2016 vypracovali zamestnanci školy žiadosť o financovanie rozvojového projektu, ktoré vyhlásilo Ministerstvo školstva , vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky – „Odstránenie stavebných bariér v základných školách, ktoré navštevujú žiaci so zdravotným postihnutím 2016“. Našou snahou bolo získať finančné prostriedky na kúpu a montáž schodiskových madiel a na prestavbu WC na prízemí budovy na bezbariérové WC.

Ciele projektu:

• Odstrániť bariéry v našej škole. Umožniť žiakom s telesným postihnutím (mobilným žiakom) bezpečný pohyb pri presunoch po schodisku. Poskytnúť im oporu pri chôdzi a tým minimalizovať nebezpečenstvo pádu. Taktiež podporiť samostatnosť týchto žiakov.
  • Poskytnúť imobilným žiakom  a  návštevníkom školy s obmedzenou schopnosťou pohybu vyhovujúce zdravotechnické zariadenie (WC) vo vnútornom priestore školy. Umožniť týmto osobám väčšiu sebestačnosť pri používaní WC  a tým čiastočne odbremeniť  rodičov a asistentov učiteľa.

Projektom sa nám podarilo získať potrebné finančné prostriedky. V auguste 2016 sme zrealizovali prestavbu WC a zakúpili sme schodiskové madlá.  Od septembra 2016 ich žiaci využívajú.

VIAC vo FOTOALBUME: http://szsbrezno.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=374